Programi za praktikante
Programi prakse su osmišljeni tako da pružaju šansu studentima, svih godina, da osete ambijent rada u razvojnom okruženju i da nauče nove tehnologije ili primene već stečena znanja sa studija uz mentorstvo naših najboljih developera.

P1
P1 praksa je tematska praksa namenjenja studentima prve i druge godine. Realizuje se u trajanju od dve nedelje i bazirana je na obrađivanju jedne teme (npr. RESTfull API in .NET).
Studenti uče kroz predavanja i praktične zadatke o tehnologijama koje pokrivaju temu prakse i na kraju prakse brane svoj samostalno urađen projekat.
Do sada su bile organizovane P1-QA i P1-DEV prakse gde je QA praksa više bazirana na testiranju i obezbedjivanju kvaliteta softvera, a DEV praksa bazirana na samom razvoju algoritama i softverskih proizvoda.
P2
P2 praksa je namenjena studentima treće i četvrte godine. Realizuje se u trajanju od 3 do 4 nedelje. Moguće je aplicirati na sledeće pozicije: fronted developer, backend developer i fullstack developer.
Studenti rade na: Java, .NET, Node.js, Python, Angular, React, Sql i NoSql tehnologijama. Tokom prakse je studentima dodeljen mentor, koji ih sprovodi kroz samu praksu i projektne zadatke. Nakon završetka prakse , organizuje se odbrana projektnog zadatka i postoji mogućnost zaposlenja ukoliko u tom trenutku, u kompaniji, postoje otvorene juniorske pozicije.
Poslednje održane prakse
Viktor Barić – Za QA praksu sam se prijavio jer sam želeo da naučim kako testeri gledaju na projekat i sa kakvim se problemima suočavaju svakodnevno za razliku od developera, a pored toga i kako izgleda okruženje i kolektiv u IT kompaniji. QA praksa mi je omogućila da sagledam širu sliku samog procesa razvoja softvera, koliko različitih uloga radi na jednom projektu i kako su one međusobno povezane. Naravno, naučio sam mnogo toga o testiranju i otkrio toliko stvari za koje do tada nisam ni čuo. Sve ovo mi je dodatno pomoglo da se istaknem u studentskoj organizaciji i zauzmem lidersku poziciju u timu za testiranje.
Tokom mog boravka u firmi, jako mi se svidela atmosfera. Sve je delovalo opušteno, a istovremeno i produktivno. Svi su bili otvoreni za razgovor, da podele svoja iskustva i ljubazno odgovore na sva moja pitanja. Posebno bih se zahvalio mentorima koji su i pored svojih svakodnevnih obaveza uvek bili dostupni za nas praktikante. Jako lepo iskustvo koje će mi značiti za dalji razvoj karijere i koje ću sigurno nastaviti kroz dalje prakse u TIAC-u.


Marko Anić – Prijavio sam se na P1 Developer praksu da bih proširio svoje znanje i stekao praktično iskustvo u razvoju softvera, uz podršku iskusnih mentora. Praksa mi je pružila priliku da radim na konkretnom projektu, gde sam primenio naučeno i unapredio svoje razumevanje rada u timu i IT industriji. Najviše mi se svidelo što je praksa bila koncipirana kao simulacija rada u stvarnom poslovnom okruženju. Mentori su bili izuzetno stručni i uvek spremni da pomognu, dok je atmosfera bila motivišuća. Ovo iskustvo mi je omogućilo da unapredim svoje veštine i steknem dragoceni uvid u rad u industriji.
Miloš Milutinović – Tokom tronedeljne P2 dev prakse, imao sam priliku da se upoznam sa IT svetom unutar kompanije, što je bilo moje prvo iskustvo rada u ovoj industriji. Praksa je obuhvatila brojne izazove, nove alate i korisne uvide koji su dopunili moje dosadašnje znanje koje sam stekao na fakultetu. Mentor je bio izuzetno stručan i uvek spreman da mi pomogne, kako u vezi sa zadatkom, tako i sa svim pitanjima koja su se usput pojavila. Iako se IT industrija može činiti kao izazovna sredina za rad, TIAC je od prvog dana pružio prijatnu atmosferu zahvaljujući timu sjajnih ljudi. Zadatak sam radio u timu od dva člana, a uspešno završavanje istog dodatno me je motivisalo da ga prezentujem na što bolji način tokom odbrane. Nakon uspešne odbrane, dobio sam priliku da nastavim saradnju sa kompanijom, što sam rado prihvatio.


Uroš Jevtić – Moje iskustvo na full-stack developer praksi bilo je izuzetno korisno i zanimljivo! Radio sam na razvoju stock trading aplikacije koristeći Java (Spring Boot) i Angular, u timu od dva člana. Moj mentor, Milenko Milosev, bio je uvek dostupan, strpljiv i posvećen tome da nas usmeri i pomogne kad god je bilo potrebno.
Tokom prakse, naučio sam mnogo o fintech industriji, kao i o tehnologijama koje sam koristio. Rad na realnom projektu omogućio mi je da steknem dublje razumevanje procesa razvoja softvera. Atmosfera u firmi bila je prijatna i motivišuća, uz odličnu saradnju među kolegama. Na kraju prakse dobio sam ponudu za posao, što mi je bilo veliko priznanje i motivacija za dalji rad.
Nebojša Zoraja – Tokom moje full stack prakse u kompaniji TIAC, imao sam izvanredno iskustvo. Rad sa .NET i Angular tehnologijama omogućio mi je da razvijam kompleksne aplikacije i unapredim svoje veštine na oba polja. Timski duh i podrška kolega bili su inspirativni, a svakodnevni izazovi su me motivisali da konstantno učim i napredujem. TIAC je kompanija koja ceni inovacije i kreativnost, a to me motivisalo da dajem najbolje od sebe svakog dana. Ova praksa je bila dragoceno iskustvo za moj profesionalni razvoj i otvorila mi je vrata ka uzbudljivoj karijeri u oblasti razvoja softvera.


Nemanja Milunović – Na praksi mi se veoma dopalo, imao sam priliku da proširim znanje u oblasti mikroservisne arhitekture. Mentori su bili često dostupni i u mnogome su doprineli da se što bolje snađemo na praksi. Takođe, mnogo mi se svidelo što smo sedeli sa drugim zaposlenima u kompaniji i mogli da čujemo njihova iskustva. Sve u svemu, bila su to izuzetno pozitivna i korisna iskustva za mene.
Srđan Hudobec – Na P1 Development praksu sam se prijavio da bih proširio znanje stečeno na fakultetu učeći od ljudi koji su godinama u ovoj struci. Kroz teorijska predavanja, mentori su nam temeljno objasnili gradivo koje smo kasnije primenjivali na samostalnom projektu koji nam je dodeljen. Svidelo mi se to što sam radeći na projektu stekao utisak kako izgleda raditi u firmi, a mentori su bili tu da nam pomognu i odgovore na sva pitanja i nedoumice koje smo imali. Radna atmosfera i pozitivna energija je bila stalno prisutna, upoznao sam dosta ambicioznih kolega i proširio svoja poznanstva.


Tijana Bogavac – Želim da podelim svoje utiske nakom tri nedelje prakse u kompaniji TIAC. Moja praksa je bila fokusirana na oblast marketinga i veoma sam zadovoljna svojim iskustvom. Kolektiv u kompaniji je zaista sjajan i osećala sam se dobrodošlo od samog početka. Želim da istaknem koliko sam zadovoljna svojim mentorom Vladimirom Stanković koja je u svakom trenutku bila tu za mene i pružala podršku tokom trajanja cele prakse. Imala sam priliku da primenim svoje znanje i veštine tokom zadataka koje smo dobijali. Sve u svemu,veoma sam zadovoljna kako sam se snašla u samoj kompaniji i dobila iskustvo za naredni period,nadam se budućoj saradnji na novim projektima.
Vuk Milić – Praksa u TIAC-u je za mene bila velika prilika da stečeno znanje na fakultetu primjenim i znanje još više proširim. Na praksi sam se susreo sa nekim stvarima koje su mu bile poznate, ali i sa jako puno stvari sa kojim ranije nisam imao dodirnih tačaka. Mentor sa kojim sam radio je bio maksimalno posvećen i davao mi savjete i smjernice za sve moje nedoumice. Kolege sam kojima sam svakodnevno bio u kontaktu su učinile da se tokom mog perioda na praksi osjećam kao da tu već godinama radim. Nakon završene prakse, dobio sam priliku da ostanem da radim u TIAC-u i nastavim da proširujem svoje znanje.


Vuk Pekez – Tokom prakse, imao sam priliku da steknem praktično iskustvo u oblasti koja me zanima. Susret sa različitim izazovima i to u stvarnom radnom okruženju bio je izuzetno koristan, omogućavajući mi da bolje razumem dinamiku rada u industriji. Kroz ovu praksu, nadopunio sam svoje teorijsko obrazovanje vrednim praktičnim veštinama a sve to uz pomoć sjajnih mentora i kolega. Sve ovo me je inspirisalo da nastavim svoj put ka profesionalnom usavršavanju u ovoj oblasti.
Tehnologije koje koristimo se konstantno unapređuju kako bismo podržali naše klijente i njihova dinamička okruženja











Q&A
Da li su prakse plaćene?
Prakse nisu plaćene u smislu novčane nadoknade, cilj same prakse jeste da praktikant pokaže svoje trenutne veštine i unapredi ih tokom trajanja prakse.
Ukoliko praktikant pokaže znanje na visokom nivou postoji mogućnost zaposlenja u zavisnosti od potreba kompanije u datom trenutku.